Artykuły

Bridgestone numerem 1 na świecie

Zgodnie z rankingiem przygotowanym przez magazyn Tire Business, Bridgestone szósty raz rzędu został uznany za największego na świecie producenta opon i wyrobów z gumy. Podstawą uzyskania tego wspaniałego wyniku była ocena wyników i potencjału przedsiębiorstwa w zakresie produkcji i sprzedaży opon.

Bridgestone osiągnął sprzedaż na poziomie 27,4 mld dolarów, stanowiło to około 85% przychodu Koncernu. Całkowity dochód spółki wyniósł 36 mld dolarów. Bridgestone został założona w 1931 roku przez Shōjirō Ishibashiego w Japonii. Nazwa firmy pochodzi od nazwiska założyciela, przetłumaczonego na język angielski. Koncern posiada obecnie 59 fabryk na całym świecie, w tym jedną w Polsce (w Poznaniu).

Wysoka pozycja Bridgestone w światowych rankingach jest efektem z góry zaplanowanej i dokładnie przemyślanej strategii firmy, która polega na dywersyfikacji udziałów w mniejszych spółkach oraz systematyczne inwestowanie w rozwój nowoczesnych technologii.

Najnowsze artykuły

Instalacja LPG - czy warto?

W Polsce jeździ najwięcej aut z instalacją LPG. Jakie są wady i zalety montażu instalacji gazowej w samochodzie? Na jakie oszczędności można liczyć?

Światła do jazdy dziennej

Na drogach spotkać można coraz wiecej aut ze światłami, które są ledwie dostrzegalne dla innych kierowców, jak sie okazuje są to światła ozdobne a nie dzienne

Bagażnik rowerowy

Wybór bagażnika rowerowego może przysporzyć sporo kłopotu. Czym się kierować przy jego wyborze? Jakie wymagania powinien spełniać dobry bagażnik?

 

Brudne felgi

Zabrudzone felgi niekorzystnie wpływają na wygląd samochodu. Jak prawidłowo dbać o felgi, by jak najdłużej dodawały blasku?

Wymiana opon

Wymiana opon to jedna z czynności, których nie da się uniknąć. Odpowiednio dobrane do pory roku ogumienie samochodu