Artykuły

Brudne felgi

Zabrudzone felgi niekorzystnie wpływają na wygląd samochodu. Jak prawidłowo dbać o felgi, by jak najdłużej dodawały blasku w naszym aucie? Czym je czyścić i konserwować?

Czarny osad osiadający na felgach naszych samochód to jeden z najbardziej opornych rodzajów brudu, z jakim kierowcy spotykają się w czasie mycia samochodu. Jego źródłem są opiłki materiału ściernego, które pochodzą z klocków hamulcowych. Powstają one w temperaturze kilkuset stopni Celsjusza, następnie z wielką siłą uderzają o koło pojazdu i zapiekają się na lakierze. Usunięcie tego rodzaju osadu jest niezwykle trudne, popularne szampony do mycia aut zupełnie sobie z nim nie radzą.

Do felg zaleca się używanie specjalnych płynów – gwarantują nam one ich dokładne wyczyszczenie. Najczęściej w składzie płynów znajdują się bardzo żrące roztwory kwasów oraz różnego rodzaju detergenty. Regularne czyszczenie felg specjalnie przeznaczonymi do tego celu preparatami gwarantuje nam, że felgi będą dokładnie oczyszczone i zakonserwowane, dzięki czemu będziemy mogli się nimi cieszyć przez kilka kolejnych sezonów.

Najnowsze artykuły

Bagażnik rowerowy

W Polsce jeździ najwięcej aut z instalacją LPG. Jakie są wady i zalety montażu instalacji gazowej w samochodzie? Na jakie oszczędności można liczyć?

Bridgestone numerem 1 na świecie

W rankingu Global Tire Company 2014 opony marki Bridgestone szósty raz z rzędu uzyskały miano najlepszych na świecie.

Światła do jazdy dziennej

Na drogach spotkać można coraz wiecej aut ze światłami, które są ledwie dostrzegalne dla innych kierowców, jak sie okazuje są to światła ozdobne a nie dzienne!

 

Instalacja LPG - czy warto?

W Polsce jeździ najwięcej aut z instalacją LPG. Jakie są wady i zalety?

Wymiana opon

Wymiana opon to jedna z czynności, których nie da się uniknąć. Odpowiednio dobrane do pory roku ogumienie samochodu