Artykuły

Flota samochodów Fiat Fiorino dla Telecom Italia

Koncern FCA dostarczył do Telecom Italia pierwsze egzemplarze z 6600 sprzedanych samochodów marek: Fiat i Fiat Professional, które przekazywane będą sukcesywnie przez najbliższe trzy lata (2015- 2017). Model Fiorino, dzięki swoim wielu zaletom, m.in.: kompaktowości, ekonomice w eksploatacji i łatwej obsłudze - jest samochodem idealnym dla flot.

Fiat Chrysler Automobiles, który we Włoszech współpracuje ze spółkami specjalizującymi się w obsłudze dużych flot, w ramach zespołu Fleet & Business Sales, dzięki swoim markom: Fiat i Fiat Professional - wygrał dwa międzynarodowe przetargi ogłoszone przez Telecom Italia na dostawę samochodów. Samochody FCA będą musiały spełnić wymagania transportowe tej dużej telefonicznej spółki działającej w zakresie zaawansowanych usług komunikacyjnych: telekomunikacji stacjonarnej, mobilnej i internetowej, multimediach i telewizji, office & system solutions, badaniach i rozwoju (Telecom Italia Lab).

Umowa została zawarta na trzy lata (2015-2017) i przewiduje dostarczenie 5000 Fiatów Fiorino 1.3 Multijet o mocy 95 KM przystosowanych zgodnie ze specyfikacją Klienta i wyróżniających się klasyczną, czerwoną kolorystyką oraz logo Grupy Telecom Italia na nadwoziu. Do nich dołączy 1600 Fiatów: Panda i Panda VAN, będących przedmiotem właśnie zakończonego, drugiego międzynarodowego przetargu.

Zarządzanie parkiem przypadnie w udziale Leasys, spółce Fiat Chrysler Automobiles, zajmującej się wynajmem długoterminowym, która wygrała obydwa przetargi i potwierdza swoją rolę dostawcy Telecom.

Ten ważny kontrakt podkreśla zalety modelu jedynego w swoim rodzaju: Fiat Fiorino może sprostać potrzebom tych, którzy szukają kompaktowego furgonu, ekonomicznego w utrzymaniu, sprawnie poruszającego się w ruchu i łatwego w obsłudze podczas manewrów parkowania. Ponadto, w swoim segmencie jest to samochód najczęściej wybierany przez floty, o czym świadczy kontrakt z 2009 roku z pocztą szwedzką Svenska Posten, która niedawno podpisała nowe rozszerzenie kontraktu przewidującego dostawę do końca roku łącznie 5000 Fiatów Fiorino 1.3 Multijet ze zrobotyzowaną skrzynią biegów Comfort-Matic.

Również inne modele Fiat Professional są bardzo doceniane, o czym świadczą ostatnio podpisane porozumienia z pocztą belgijską i austriacką, na dostawę łącznie około 1500 Fiatów Doblò.

Wreszcie, Fiat Fiorino zdobył na przestrzeni lat prestiżowe, europejskie nagrody, wśród których na szczególną uwagę zasługuje tytuł „City Van of the Year 2014" przyznany przez angielskie jury magazynu „Fleet Van Awards", jak również pierwsze miejsce w klasyfikacji samochodów dostawczych najbardziej przyjaznych dla środowiska, w kategorii „Mały furgon", przyznane przez Royal Dutch Touring Club ANWB i stowarzyszenie „Stichting Natuur & Milieu".

Najnowsze artykuły

Instalacja LPG - czy warto?

W Polsce jeździ najwięcej aut z instalacją LPG. Jakie są wady i zalety montażu instalacji gazowej w samochodzie? Na jakie oszczędności można liczyć?

Bridgestone numerem 1 na świecie

W rankingu Global Tire Company 2014 opony marki Bridgestone szósty raz z rzędu uzyskały miano najlepszych na świecie.

Światła do jazdy dziennej

Na drogach spotkać można coraz wiecej aut ze światłami, które są ledwie dostrzegalne dla innych kierowców, jak sie okazuje są to światła ozdobne a nie dzienne!

 

Brudne felgi

Zabrudzone felgi niekorzystnie wpływają na wygląd samochodu. Jak prawidłowo dbać o felgi, by jak najdłużej dodawały blasku?

Wymiana opon

Wymiana opon to jedna z czynności, których nie da się uniknąć. Odpowiednio dobrane do pory roku ogumienie samochodu