Artykuły

Mopar na 2. edycji Camp Jeep

Urocza dolina Vallée Bleue, oddalona kilka kilometrów od Lyonu (we Francji) gości wyjątkowe wydarzenie: 2. edycję Camp Jeep, międzynarodowego zlotu wszystkich właścicieli i miłośników legendarnej marki i jej samochodów z siedmioszczelinowym grillem. Zlot, organizowany przez Jeep Owners Group (JOG), jedyny oficjalny klub, który działa już w 17 krajach regionu EMEA i prowadzony przez markę Jeep, podkreśla silne poczucie przynależności do świata Jeepa oraz oferuje możliwość przetestowania wyjątkowych możliwości terenowych Jeepa, które wyróżniają każdy model 4x4.

Na terenie Camp Jeep została założona wioska, odpowiednio wyposażone pole kempingowe, wszystko w stylu i „klimacie" marki, oraz zaplanowane różne atrakcje tematyczne, dzięki którym można w ekscytujący sposób „doświadczyć marki": np. Wrangler Stage, gdzie odbywają się różne zajęcia rozrywkowe.

Duże zainteresowanie wzbudza firma Mopar - marka z dziedziny usług, Obsługi Klienta, oryginalnych części i akcesoriów dla marek FCA. Wewnątrz Camp Jeep znajdują się dwie odrębne przestrzenie, gdzie można poznać nowości firmowane logo Mopar: z jednej strony, sklep firmowy gdzie można zakupić ekskluzywną odzież i gadżety do modeli Jeepa i dla członków JOG. Z drugiej strony, specjalny obszar, w którym można podziwiać i zakupić akcesoria firmy Mopar wyprodukowane dla modeli Wrangler i Renegade. Na obu stoiskach obecni są eksperci marki Jeep i Mopar, z którymi można porozmawiać i uzyskać przydatne wskazówki w temacie indywidualizacji swoich samochodów.

Kolejnym dowodem na silne powiązanie między tymi dwoma amerykańskimi markami, jest pokaz trzech samochodów pokazowych Jeep, wyróżniających się specjalnym wzornictwem i ekskluzywnymi akcesoriami firmy Mopar: Wrangler Unlimited „Night Rock", Wrangler Rubicon „Dark Side" i Renegade „Hard Steel". Te wyjątkowe egzemplarze podkreślające możliwość indywidualizacji modeli Jeep. To, co się nie zmienia, to ich niezwykła możliwość dostosowania się do każdej sytuacji: od tradycyjnych dróg do najbardziej wyboistej trasy.

Na szczególną uwagę zasługuje Jeep Wrangler „Night Rock"; jest to prototyp oparty na wersji „Unlimited", pozbawiony drzwi i dachu, który demonstruje swoją wszechstronność i możliwość całkowitego przekształcenia w wersję cabrio. Seria specjalna pokazuje idealne przygotowanie techniczne dostosowane do najbardziej wymagającego samochodu terenowego oraz estetykę stylizowaną na off-road, gdzie żaden szczegół nie został pominięty: osłona komory silnika „Performance" z wlotami powietrza, osłonę chłodnicy „mesh", zestaw podnoszący zawieszenie i większe koła. Czarny lakier i dodatkowe reflektory podkreślają agresywny wygląd pokazowego samochodu, który powstał we współpracy marek Jeep i Mopar.

Drugi samochód zaprojektowany także z logo Mopar to Wrangler „Dark Side", który powstał na bazie wersji Rubicon i jest wyposażony w 2,8-litrowy silnik turbodiesel z 5-biegową, automatyczną skrzynią biegów. Ta specjalna wersja ma terenowy zderzak, hak holowniczy i wciągarkę, osłonę komory silnika „Performance" i chromowaną rurę wydechową, a ponadto wnętrze wyścielone jest specjalną skórą.

U jego boku, Jeep Renegade Trailhawk „Hard Steel", który łączy w sobie miejski wygląd z charakterem nastawionym na ekstremalne przygody: większe koła, podniesione zawieszenie, osłona komory silnika "Performance", grill i osłony lusterek w kolorze matowej czerni. „Technologiczny" charakter tego pokazowego samochodu oddany jest przez nadwozie w kolorze szczotkowanej stali, obróbkę karoserii, która nawiązuje do nowatorskiej technologii stosowanej w lotnictwie i marynarce. Całość podkreśla kontrastowy czarny, matowy kolor użyty w wielu elementach, takich jak osłona chłodnicy, relingi dachowe, obudowa lusterek, felgi aluminiowe 16", boczne listwy ochronne, wloty powietrza na masce silnika, błotniki i zderzaki. Kolejną unikalną cechą tego samochodu pokazowego jest zamocowana z tyłu przyczepa, która przejmuje „energetyczny" design samochodu.

Wreszcie, na francuskim zlocie obecny będzie również Mopar Express Care (MEC). Jest to pojazd na podwoziu Fiata Ducato, który jest prawdziwym mobilnym warsztatem ze strefą diagnostyki i strefą napraw. Na Camp Jeep, MEC świadczy usługi serwisowe dla pojazdów biorących udział w różnych przedsięwzięciach. Wśród dostępnych usług jest między innymi możliwość przeprowadzenia kontroli elektroniki własnego samochodu Jeep, za pomocą tabletu (wiADVISOR), dzięki dostępowi do Internetu i specjalnemu dużemu płaskiemu 32-calowemu ekranowi, który umożliwia z pełną przejrzystością śledzić tę kontrolę, oczywiście z korzyścią dla Klienta.

Najnowsze artykuły

Instalacja LPG - czy warto?

W Polsce jeździ najwięcej aut z instalacją LPG. Jakie są wady i zalety montażu instalacji gazowej w samochodzie? Na jakie oszczędności można liczyć?

Bridgestone numerem 1 na świecie

W rankingu Global Tire Company 2014 opony marki Bridgestone szósty raz z rzędu uzyskały miano najlepszych na świecie.

Światła do jazdy dziennej

Na drogach spotkać można coraz wiecej aut ze światłami, które są ledwie dostrzegalne dla innych kierowców, jak sie okazuje są to światła ozdobne a nie dzienne!

 

Brudne felgi

Zabrudzone felgi niekorzystnie wpływają na wygląd samochodu. Jak prawidłowo dbać o felgi, by jak najdłużej dodawały blasku?

Wymiana opon

Wymiana opon to jedna z czynności, których nie da się uniknąć. Odpowiednio dobrane do pory roku ogumienie samochodu