Artykuły

Światła do jazdy dziennej

Na drogach spotkać można coraz wiecej aut ze światłami, które są ledwie dostrzegalne dla innych kierowców, jak sie okazuje są to światła ozdobne, a nie dzienne!

Światła dzienne charakteryzują się specyficzną konstrukcją. W minimalnym stopniu oświetlają one drogę, co spowodowane jest najczęściej niewielką mocą oraz budową odbłyśnika (lub odbłyśników). Zdarza sie, że po zapadnieciu zmroku światła do jazdy dziennej oślepiają innych kierowców. Zadaniem świateł do jazdy dziennej jest oszczędzanie energi, zużywają one ok. 90% energi mniej niż swiatła mijania i pozycyjne.

Jak sprawdzić rodzaj świateł?
Światła przeznaczone do jazdy w ciagu dnia powinny posiadać na szkle lub obudowie kod „RL” oraz litery E z numerem, jeśli takich oznaczeń nie ma, to lampy nie spełniają wymogów stawianych światłom do jazdy dziennej.

Najnowsze artykuły

Instalacja LPG - czy warto?

W Polsce jeździ najwięcej aut z instalacją LPG. Jakie są wady i zalety montażu instalacji gazowej w samochodzie? Na jakie oszczędności można liczyć?

Bridgestone numerem 1 na świecie

W rankingu Global Tire Company 2014 opony marki Bridgestone szósty raz z rzędu uzyskały miano najlepszych na świecie.

Bagażnik rowerowy

Wybór bagażnika rowerowego może przysporzyć sporo kłopotu. Czym się kierować przy jego wyborze? Jakie wymagania powinien spełniać dobry bagażnik?

 

Brudne felgi

Zabrudzone felgi niekorzystnie wpływają na wygląd samochodu. Jak prawidłowo dbać o felgi, by jak najdłużej dodawały blasku?

Wymiana opon

Wymiana opon to jedna z czynności, których nie da się uniknąć. Odpowiednio dobrane do pory roku ogumienie samochodu