Artykuły

Wymiana opon

Wymiana opon to jedna z czynności, których nie da się uniknąć. Odpowiednio dobrane do pory roku ogumienie samochodu to podstawa bezpiecznej jazdy.

Opony zimowe i letnie różnią się od siebie przede wszystkim konstrukcją. Przygotowane zostały z myślą o jeździe w zupełnie innych warunkach atmosferycznych. Opony zimowe wykonuje się z miękkich mieszanek gumy, dzięki czemu nawet podczas ostrych mrozów zachowują giętkość kluczowych elementów bieżnika odpowiedzialnego nie tylko za odprowadzanie wody. W przypadku opon przeznaczonych do jazdy zimą ważną funkcją jest też samoczyszczenie opon ze śniegu i błota pośniegowego. Dzięki tej niezwykle ważnej funkcjonalności możemy jeździć po śniegu nie tracąc przyczepności.

Opony letnie wykonane są z twardszych mieszanek, opony te podlegają znacznie większym przeciążeniom bocznym w czasie szybko pokonywanych zakrętów.  Opony  te są dostosowane do większych prędkości z jakimi poruszamy się w czasie pięknych słonecznych dni.

Najnowsze artykuły

Bagażnik rowerowy

W Polsce jeździ najwięcej aut z instalacją LPG. Jakie są wady i zalety montażu instalacji gazowej w samochodzie? Na jakie oszczędności można liczyć?

Bridgestone numerem 1 na świecie

W rankingu Global Tire Company 2014 opony marki Bridgestone szósty raz z rzędu uzyskały miano najlepszych na świecie.

Światła do jazdy dziennej

Na drogach spotkać można coraz wiecej aut ze światłami, które są ledwie dostrzegalne dla innych kierowców, jak sie okazuje są to światła ozdobne a nie dzienne!

 

Instalacja LPG - czy warto?

W Polsce jeździ najwięcej aut z instalacją LPG. Jakie są wady i zalety?

Brudne felgi

Zabrudzone felgi niekorzystnie wpływają na wygląd samochodu. Jak prawidłowo dbać o felgi?